Sık Sorulan Sorular

Medikal ayak bakımı, podoloji cihazları ile tırnak yüzeylerin temizlenmesi ve sertleşmiş deri tabakasının sterilize edilmesi gibi işlemlerden oluşur. Medikal ayak bakımı sonrasında tırnak etleri pens kullanılmadan temizlendiğinden, pedikür sonrası oluşan pürüzlü görüntünün önüne geçilmiş olur.
Ayak tabanı ağrısı, uzun süre dinlenmeden ayakta duran bireylerde yaygın olarak görülmekle birlikte, bazı ayak sağlığı bozuklukları da ağrıya neden olabilir. Topuk dikeni, nasır, morton nöroma ve plantar fasiit ayak tabanında ağrıya neden olan sorunların başında gelir.
Ayakta nasır probleminin en yaygın görülen sebepleri; uygun olmayan ayakkabı seçimi, ayak yapısının kemikli olması, yanlış yürüme alışkanlığı ve yüksek topuklu ayakkabı seçimidir.
Tırnağın uç kısmının kıvrılarak deriye ya da tırnak yatağına batması, tırnak kökünde enfeksiyona neden olur. Enfeksiyon nedeniyle ağrı ve şişme meydana geldiği gibi, tırnak yapısında da bozulmalar görülebilir. Tırnak batması problemi için uzman podologlar tarafından bakım yapılması önemlidir.

Ayak sağlığınız için yapmanız gerekenleri öğrenmek ve ayak problemleri hakkında detaylı bilgi almak için hemen ücretsiz randevu talebinde bulunun.