Batık Tırnak Bakımı

batik tirnak batimi

Batık Tırnak Bakımı

3TO Spange® Tel Sistemi nasıl çalışır?

Üzerinde kanca şekline getirilmiş eğrilikleri bulunan iki ayrı tel, tırnağın kenar noktalarına uygun bir şekilde konumlandırılır. Aratel olarak isimlendirilen ayrı yapıdaki bir diğer ile bu iki kanca şeklinde teller sıkıştırılır. Temelinde bu şekilde uygulanan 3TO tel uygulaması düzenli aralıklarla kontrol edilir ve ilgili kişi tarafından planlanan aralıklarla aratel değişimi yapılarak uygulamanın devamlılığı sağlanır. Buna yönelik yine ilgili kişi tarafından kişiye tel uygulaması ve dikkat edilmesi gereken noktalar konusunda da bilgilendirme yapılır. Uygulanan işlem ile tırnak üzerindeki batma tümüyle düzeltilebilir.

3TO Spange® Tel Sistemi’nin Avantajları

3TO Spange® Tel Uygulaması tırnak üzerinde geçici ya da kalıcı ağrı oluşturmayan bir işlemdir. İşlem esnasında sadece batığa ya da enfeksiyonel tabloya bağlı gelişen saniyelik ağrılar duyulabilir. Ancak 3TO Spange tel uygulamasıyla beraberinde hiçbir ağrı bulgusu gelişmezken aksine mevcut kişi üzerinde gelişen ağrıda da hızla iyileşme gözlenir.
Uygulama sonrası birçok kişide rahatlama hissi oluşur ve uygulanan tel sisteminin günlük hayatta çorap, aykakkabı kullanımına da olumsuz bir etkisi yoktur.
Kişi günlük aktivitelerini yerine getirebilir.
Özellikle diyabet hastalarında ağır seyredebilen bu tarz tablolarda uygulama yapan kişinin yaklaşımlarıyla güvenli şekilde tırnak batması problemi ortadan kaldırılabilir.

3TO Spange® Tel Sistemi’ni Nerede Bulabilirim?

3TO Spange® Tel Uygulaması nitelikli ve pratiğe sahip uzmanlar tarafından uygulanan, kontrol ve gözetimi ayak bakım uzmanları tarafından sağlanan iş ve işletme yerlerinde uygulanabilir.

GOLD SPANGE TEL UYGULAMASI

Altın telden oluşmuş olup hafif tırnak batıklarında ve rollon oluşmaya yeni başlayan tırnaklarda uygulanabilen estetik görünümlü bir uygulamadır.Yetişkinlerde uygulanabilir.


OMEGA TEL UYGULAMASI

ALMANYA’da ağırlıklı olark podologların uyguladıkları ve sigortalar tarafından ödenebilen profesyonel anlamda kullanılar ve aşırı kalın tırnaklarda tırnağa özel kalıp alınarak yapılan tel uygulamasıdır. Alman Ayak Sağlığı’nda bu uygulama verimli olmadığı için tercih edilmemektedir.


PODOFIX TEL UYGULAMASI

Batık tırnak; genellikle tırnağı çekme, batan kısmı kesme, batan kısmı materyaller kullanarak çıkartma gibi ağrılı, acılı yöntemlerle yapılır. Uygulanan bu sistemde ağrılı tedaviye son verilmiştir. Tırnağı çekmenin tırnak yatağını bozduğu ve rahatsızlığın tekrarlanma olasılığının yüksek olması nedeniyle bu yöntem daha garantilidir. Bu yöntemin amacı tırnak yatağını bozmadan, tırnağa acı vermeden düz bir şekilde uzamasını sağlamaktır.
Podofix cam elyafı kullanılarak yapılmış özel bir tel ve sistemle güçlendirilmiş, tırnak batığı çözümünde kullanılan malzemenin adıdır.Batık tırnaklarda cerrahi işleme gerek duyulmadan, oldukça kısa sürede iyileşme sağlayan son teknolojik yöntemdir. Üç kat preslenmiş cam elyafla güçlendirilmiş sentetikten imal ince, düz yay şeklinde yassı içinde özel şekil verilmiş tel bulunan bantlardır. Podofix, batık tırnağın üzerine yatay şekilde yapıştırılır. İçinde bulunan tel özel bir alet ile eğitimli ayak bakımı uzmanımız tarafından tırnağın kalkma durumuna göre gerdirilir.
Bu sayede oluşan itme güçleri tırnağın batan kısmını yan kenarlarında, battığı yerden, etinden kaldırarak tırnağın içe dönen kısmının tekrar düzleşmesini ve bu sayede acı veren kısmın iyileşmesini sağlar.
Kullanımı; İltihaplı, acı veren vakalarda dahi hemen uygulanabilir. Kısa sürede uygulanıp uzun süre dayanıklı olması neden ile podofix tırnak batması çözümünde %100 e yakın bir başarı sağlamaktadır. Burada önemli olan uygulayıcının eğitimi ve tecrübesidir. Ağrılarınızdan kurtulup tekrar sağlıklı bir şekilde yürümeye başlamak istiyorsanız merkezimize bekliyoruz…


>

COMBIPED TEL UYGULAMASI


B/S SPANGE BANT UYGULAMASI

Tırnak batmasi acı verici, yürümeyi zorlaştıran hatta ileri durumlarda yürümeyi, ayakkabı giymeyi engelleyen, görüntü olarak hoş olmayan ve genellikle uzun süre devam eden bir Tırnak hastalığıdır. Tırnak ve ayak derisi arasındaki derinin kızarmasına ve iltihaplanmasına yol açar.
Batık Tırnak sorunu yaşayan çoğu kişi, yanlış bilgilendirme ve yönlendirme ile işin uzmanı haricinde yapılan acı verici ve kalıcı olmayan tedaviler nedeniyle Batık Tırnak tedavisine yanaşmamaktadır. Fakat gelişen tedavi yöntemleri sayesinde bu sorun kalıcı ve ağrısız bir şekilde tedavi edilebilmektedir.
Bant uygulaması BS-Spange: Batık ya da deforme tırnağa kesinlikle agrisiz ozel bir dirence sahip bant uygulanir.Tel yöntemının aksine agresif (tırnağın altına girmeden)bir yöntem olmamasından ötürü tercih edilir. Batıklara ameliyatsız ve ağrısız, kalıcı bir çözümdür.